Støt nu

FORTSAT SAMARBEJDE MED PETDK

Samarbejde, 01/jan/2023

FORTSAT SAMARBEJDE MED PETDK

FORTSAT SAMARBEJDE MELLEM KANINVÆRNET OG PETDK

Kaninværnet er glade for at kunne løfte sløret for et fortsat samarbejde med PetDK.

Da Petland opkøbte PetDK ophørte Kaninværnets hidtidige samarbejdsaftale med PetDK naturligvis. Begge parter har imidlertid været interesserede i at bibeholde et samarbejde omkring PetDK. Hvad kunne også være mere naturligt, end et fortsat samarbejde mellem landets eneste dyrevelfærdsorganisation for kaniner, og landets fremmeste webshop for kaninprodukter?

Petland/PetDK deler Kaninværnets passion for kaninvelfærd, og finder det derfor naturligt fortsat at støtte foreningens kamp for de små pelsdyr. Samtidig falder det stadig Kaninværnet naturligt at anbefale PetDK, da det er en butik, hvor kaninvenner kan handle med ro i sjælen, uden frygt for at købe uhensigtsmæssige produkter. Vi har derfor haft en dialog omkring en ny aftale, og vi er glade for at kunne konstatere, at samarbejdet kun er blevet stærkere og mere fordelagtigt for Kaninværnet.

PetDK vil fortsat hjælpe Kaninværnet med at informere kaninejere om moderne kaninhold ved at vedlægge foreningens informationsmaterialer i deres forsendelser. Det er vigtigt, fordi informationsdistribution via PetDK rammer bredere end blot kernen af kaninentusiaster, som udgør Kaninværnets medlemsskare.

PetDK ønskede samtidig at støtte Kaninværnets akutindsats. Fremover hjælper de derfor Akutteamet med leverancer af kvalitetshø, så redningskaninerne kan få slebet tænderne på foder af høj kvalitet. De tilbyder endvidere en klækkelig rabat til Akutteamets plejefamilier således at plejekaninerne kan få lækre foderpiller og godbidder uden. at det slår bunden ud af sparregrisen.

PetDK hjælper desuden foreningen med at vokse ved at tilbyde Kaninværnet en betydelig rabat på produkter, som vil gøre det billigere at afholde konkurrencer og lignende.

Endelig giver PetDK nu en fast rabat på 5% til alle Kaninværnets medlemmer. På den måde er det ikke kun kaninerne, der har gavn af vores samarbejde – medlemmerne får også en ”gulerod” (alle medlemmer får en mail én af de nærmeste dage med vejledning til at få rabat).

Vi glæder os til et solidt samarbejde til fordel for både kaniner og kaninejere.

Sammen står vi stærkere!

Besøg PetDK her: www.petdk.dk

I kan blive medlem af Kaninværnet for 150 kr. om året:
https://bit.ly/3j0wYmc

Kategori: Samarbejde Tags: Medlemskab Samarbejde
Del dette med dit netværk!
0
    0
    Din kurv
    Din kurv er tom
    WordPress Cookie Plugin af Real Cookie Banner